ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA!

Poniżej spisujemy odpowiedzi na kilka pytań nurtujących Was przed podjęciem nauki tańca.

Do jakiego wieku można zacząć uczyć się tańczyć?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. W każdym wieku można zacząć naukę tańca. Każda osoba ma indywidualne uwarunkowania. Wielu dorosłych posiada rozwiniętą koordynację dzięki uprawianiu rozmaitych dziedzin sportowych lub od ogólnej aktywności fizycznej. Dobra koordynacja ruchowa oraz elastyczne ścięgna, jak również wyczucie rytmu z pewnością pomagają, ale nie są niezbędne do podjęcia nauki. Wszystkie z tych właściwości można wypracować, uczęszczając regularnie na zajęcia tańca.

Czy grupa balet dla dorosłych będzie odpowiednia dla mnie?

Warszawskie Studio Tańca prowadzi zajęcia z baletu dla młodzieży i dorosłych. Wszyscy pracują w tych samych grupach. Nie stawiamy żadnego limitu wiekowego. Wiek osób uczęszczających na balet jest bardzo zróżniocowany.

Ćwiczenia są tak przygotowane, że każdy, kto nie miał nigdy styczności z baletem z powodzeniem sobie z nimi poradzi. W trakcie trwania kursu poziom trudności lekcji będzie wzrastał odpowiednio do coraz większych umiejętności uczestników.

Czy trzeba spełniać jakieś wymagania, aby zapisać się do grup młodzieżowych i dorosłych?

Nie stawiamy żadnych wymagań przy zajęciach zwykłych. W grupach początkujących naukę może zacząć każdy po 14 roku życia. W grupach średnio-zaawansowanych rekomendujemy udział osobom z co najmniej 2-letnim doświadczeniem. Decyzja wyboru grupy należy jednak do uczestnika.

Jedynie od uczestników masterclass wymagamy zdecydowanego poziomu zaawansowanego.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, na jakim poziomie powinniście podjąć naukę, zachęcamy do kontaktu z Marią Zajdler 601 924 642 lub mailowo kontakt@wueste.pl

Jak najlepiej się ubrać na zajęcia?

Na zajęcia z baletu klasycznego rekomendujemy:
– obcisłe legginsy lub rajstopy tzw. bez majtek (Jeśli decydujecie się na rajstopy musicie mieć miękkie baletki. Stopa w samej rajstopie bardzo się ślizga.)
– obcisły top, T-shirt lub kostium taneczny
– baletki miękkie lub na początku skarpetki (nigdy boso)
Baletki typu point obowiązują tylko na zajęciach z techniki point, na które zapraszamy osoby z co najmniej 2-letnim doświadczeniem trenowania baletu klasycznego.

Na zajęcia taneczne z pozostałych technik rekomendujemy:
– swobodny strój nie krępujący ruchów takich jak podnoszenie nóg do góry, siadanie, klękanie, skłony do przodu oraz przewroty na podłodze
– skarpetki, miękkie baletki lub boso (do tańca współczesnego)

Do wszystkich technik rekomendujemy upięcie włosów, aby  nie przeszkadzały podczas obrotów i piruetów.

Na salach naszej szkoły można używać wyłącznie miękkich, jasnych baletek materiałowych, baletek typu point oraz skarpetek i na boso. Nie można używać obuwia sportowego, ani ciemnych/czarnych skórzanych baletek lub jazzówek.

Czy mogę chodzić na zajęcia raz w tygodniu?

Większość grup ma zajęcia dwa razy w tygodniu i pedagodzy stopniowo dodają na każdych zajęciach nowy materiał. Z tego powodu rekomendujemy chodzenie dwa razy w tygodniu. Można jednak korzystać z zajęć tylko raz w tygodniu.

Jak mogę się zapisać na wybrane zajęcia? Czy jest jeszcze miejsce w grupie?

Zasady zapisów oraz dostęp do rejestracji on-line znajduje się w zakładce ZAPISY.

Jaki wybrać karnet? Ile kosztuje kurs?

Warszawskie Studio Tańca pobiera opłaty za zajęcia w formie sprzedaży pojedynczych biletów lub karnetów na określoną ilość wejść, ważnych przez 30 lub 60 dni. Ten sam karnet można wykorzystać na wszystkich zajęciach w grafiku WST według dostępności miejsc w grupie. Przy czym uczestnicy, którzy zapisali się do grupy mailowo lub osobiście, mają zagwarantowane w niej miejsce.

Poniżej podpowiadamy, jak najlepiej dobrać karnet.

Dla osób uczęszczających dwa razy w tygodniu na dowolne zajęcia, najlepszy karnet to 8 wejściowy ważny przez 30 dni.
Osoby, które nie są pewne, czy zdążą go wykorzystać w pełni, mogą nabyć karnet 10 wejściowy za ważny przez 30 dni.

Dla osób uczęszczających jeden raz w tygodniu, najlepszy karnet to 4 wejściowy ważny przez 30 dni.

Dla osób, które chcą korzystać z zajęć częściej niż 4 razy w tygodniu, najlepszy jest karnet OPEN upoważniający do wstępu na wszystkie zajęcia regularne w ciągu 30 dni od jego wystawienia.

Czy można płacić kartą?

WST przyjmuje płatności na miejscu gotówką. Karnety i bilety można również opłacić przelewem. Dane do przelewu w zakładce cennik.

Czy honorują Państwo karty partnerskie?

WST współpracuje z operatorami kart: Fit Profit oraz Medicover Sport. Posiadacze kart przed zajęciami rejestrują wizytę w terminalu operatora lub poprzez wysłanie sms i odbierają w biuro WST bilet na pojedyncze zajęcia.

Więcej informacji w regulaminie WST.