Zapraszamy na unikalną lekcję techniki tańca jazzowego przy drążku opracowaną i realizowaną przez Annę Wielogórską!

Kiedy: 19 i 26 maja, godz. 18.30 – 21.00

Poziom: średnio-zaawansowany (niezbędna podstawowa znajomość techniki jazz lub modern lub tańca klasycznego)

Gdzie: Warszawskie Studio Tańca, ul. Moliera 2/4, sala V

Cena: jeden dzień warsztatów to równowartość dwóch lekcji według standardowego cennika WST . Honorujemy również karty partnerskie (dwa wejścia) oraz karnety OPEN (bez dopłat).

Obowiązują zapisy – kontakt [@] wueste.pl – ilość miejsc ograniczona ze względu na rozbudowane kombinacje przy drążku.

Anna Wielogórska – tancerz, choreograf. Obroniła z wyróżnieniem dyplom choreografa o specjalizacji taniec współczesny w Krakowie.

Naukę tańca rozpoczęła w formacji tańca „Caro -dance” w Siedlcach. Po zdobyciu w 1996r. tytułu Mistrza Świata przez 3 lata związana z Kieleckim Teatrem Tańca, pod kierownictwem Elżbiety Szlufik-Pańtak, gdzie tańczyła główne role w takich spektaklach jak „Quo Vadis”, Cztery pory roku”, „Po stronie snów”, „Dla Ciebie Panie” w oryginalnej choreografii Alvina Alleya oraz w przedstawieniu „Być albo brać” pod honorowym patronatem Marka Kotańskiego.

W 1999r zaproszona do współpracy z Teatrem Tańca „Alter” Witolda Jurewicza w Kaliszu.

W 2002r. rozpoczęła pracę w warszawskim Teatrze „Komedia” w przedstawieniu „Chicago” w reż. K. Jasińskiego, w którym była tancerką baletu, grała rolę charakterystyczną Kitty oraz asystowała choreografowi Piotrowi Galińskiemu.

W 2006 roku po raz kolejny zaproszona do współpracy z warszawskim Teatrem „Komedia” jako tancerka oraz asystent choreografa Piotra Galińskiego przy kolejnej premierze musicalowej „Stepping out” w reżyserii K. Jasińskiego.

W tym samym roku rozpoczęła współpracę z kolejnym warszawskim teatrem- Teatrem Bajka, która to współpraca zaowocowała premierą farsy „Dzikie Żądze” w reżyserii S. Friedmana, gdzie została twórcą ruchu scenicznego i choreografem, a w 2007 roku premierą bajki muzycznej „Król Ból” w reż. K. Stępkowskiego, gdzie pełniła ponownie rolę asystenta choreografa Piotra Galińskiego.

W 2008 roku na prośbę Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku zaproszona w roli choreografa przy kontynuacji spektaklu „Dzikie Żądze”.

W 2009 roku  w Teatrze Bajka odbyła się premiera farsy z choreografią przygotowaną przez Annę Wielogórską,  „Zamknij oczy i myśl o Anglii” w reż S. Friedmana.

W 2015 roku w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się kolejna premiera z choreografią Anny Wielogórskiej pt. „Mayday”.

W 2016 roku po raz kolejny współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Płocku. 03.01. odbyła się premiera kolejnej farsy w reżyserii Stefana Fiedmana pt.” Kochane Pieniążki”.

Od 2004 r. nieprzerwanie wykłada technikę tańca jazzowego na Kursie Kwalifikacyjnym dla Instruktorów i Choreografów  w Warszawie.

Od 2008 roku wykłada również technikę tańca jazzowego oraz Broadway Jazz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Białymstoku.

Od 2007r. jest założycielem oraz choreografem grupy tańca nowoczesnego „Sway”, w którym tworzy widowiska taneczne oraz taneczno-teatralne. Najważniejsze z nich to „Siostry” premiera w 2010 roku , „Human” w 2012 roku oraz spektakl „Halfway” w 2014 roku, którego premiera odbyła się w Teatrze Żydowskim w Warszawie.