Lekcje tańca klasycznego – poziom średniozaawansowany oraz zaawansowany:

Balet zaawansowany z Eduardem Bablidze

Zajęcia z baletu zaawansowanego prowadzone przez Eduarda Bablidze, pozwalają spojrzeć na balet z innej, nowej strony. Podczas swoich lekcji były tancerz Polskiego Baletu Narodowego wykorzystuje ćwiczenia z codziennej rozgrzewki tego zespołu. Uczy podstaw techniki tańca klasycznego, ale sięga też do neoklasyki. Pedagog skupia się na technice  oraz  stawia na rozwój artystyczny uczniów. Jeśli szukasz lekcji baletu z prawdziwym artystą, to Eduard jest świetnym wyborem.

Balet średniozaawansowany Maksimem Wojtiulem

Zajęcia te to idealny wybór dla osób, które chcą szlifować swoją technikę taneczną z prawdziwym ekspertem. Pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego perfekcyjnie wprowadza w najdrobniejsze detale techniki. Jego zajęcia to połączenie intensywnych ćwiczeń i zachwytu nad pięknem baletu. Obchodzący w 2016 roku 20-lecie swojej pracy na scenie, tancerz chętnie dzieli się sposobami na poprawę techniki tanecznej. Towarzyszą temu zabawne dykteryjki z życia na scenie. Podczas zajęć kładzie szczególny nacisk na  spektakularne skoki i piruety.

Balet zaawansowany z Basią Sier – Janik

Na lekcjach Basi poczujecie się jak prawdziwi artyści. To zajęcia skoncentrowane przede wszystkim na wydobyciu piękna i stylu w tańcu klasycznym. Pedagożka kładzie duży nacisk na ćwiczenia przy drążku po to, aby jej uczniowie mogli cieszyć się swobodą w tańcu. Niech was nie zmyli duża ilość ćwiczeń przy drążku. Poziom zajęć jest wysoki, bo kombinacje na  na środku wymagają pełnego skupienia. Dzięki temu przenoszą w świat, gdzie najczystsza technika spotyka się z najwyższą formą sztuki. Pedagożka w 2000 roku została umieszczona na liście ekspertów Oświaty Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w dziedzinach tańca klasycznego i współczesnego. W maju 2011 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca została wyróżniona specjalną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Balet średniozaawansowany z Aną Kipshidze

Lubicie być podziwiani? Chcecie się poczuć jak na scenie Teatru Wielkiego? Wybierzcie zajęcia Any! Oniemiejecie z zachwytu. Technika Any jest naprawdę wyjątkowa. Jej adagio powala. Solistka Polskiego Baletu Narodowego prowadzi lekcje, które są dużym wyzwaniem. Jej urok osobisty i pedagogiczna pasja spowodują jednak, że poczujecie się jak najlepszy uczeń w klasie.

Balet średniozaawansowany z Elą Ziętkiewicz

Nasza pedagożka nie przegapi żadnego błędu. Podczas zajęć przechadza się wzdłuż drążków i nikogo nie pomija. Szczegółowo obserwuje postępy każdego swojego ucznia, pomaga ulepszyć figury. Każda spotkanie z Elą przyniesie tonę nowej wiedzy do zapisania w naszych baletowych notatkach. Znana jest też z ogromnego poczucia humoru, przygotujcie się więc też na zakwasy mięśni brzucha od śmiechu. Ela uwielbia parodiować najczęstsze błędy techniczne swoich uczniów.

Balet średniozaawansowany z Marią Zajdler

Jeśli potrzebujecie odświeżyć podstawy techniki tańca klasycznego wybierzcie zajęcia Marii. Pedagożka kładzie duży nacisk na piękno wynikające z precyzji tańca. Jest w stanie wychwycić najmniejszy błąd w technice tanecznej być może taki, który nie pozwalał na opanowanie coraz trudniejszych figur. Maria jest pełna energii i ma ogromne poczucie humoru, które powoduje, że na jej lekcjach panuje doskonałą atmosfera. Podczas gdy wy będziecie rozluźnieni, wasze ciało będzie ciężko pracować, aby sprostać oczekiwaniom nauczyciela. Maria ma ponadprzeciętne doświadczenie w nauce baletu. Została uhonorowana przez Ministra Sportu m.in. za wieloletnią pracę pedagoga baletu z kadrą mistrzów tańca towarzyskiego na wózkach.

Lekcje tańca klasycznego – poziom początkujący lub od podstaw:

 

Ela Ziętkiewicz Balet dla początkujących

Lekcje baletu od podstaw to ekscytująca przygoda. Szczególnie dla waszych mięśni. Z pozoru proste ćwiczenia przy drążku spowodują, że prawdopodobnie odkryjecie te, o których nigdy nie mieliście pojęcia. Ela jest doskonałym przewodnikiem po świecie baletu dla początkujących. Cierpliwa, energiczna, pełna humoru opowie czym jest ruch, “jak go znaleźć”, jak kształtować. Wychwyci najmniejszy błąd techniczny i pomoże naprawić.

Ania Sąsiadek Balet dla początkujących

Kochacie balet? Podziwiacie jego piękno ale lubicie też hip- hop czy jazz? Jeśli tak, to zajęcia Ani są dla was. Pedagożka umie mistrzowsko połączyć swobodę i ekspresję różnych technik tanecznych z baletem. Uwielbia łamać style i przekraczać sztywne granice gatunku jednak łączy to z absolutną precyzją tańca klasycznego. Zatem choć atmosfera zajęć jest bliższa bitwie hop-hopowej to jednak takiej na pointach, kiedy stopa jest en dehors na releve. I tych pięknych figur przede wszystkim się nauczycie.

Balet od podstaw z Kamilą Borowską

Kamila postawi na pointy i nastolatkę i pięćdziesięciolatkę. Zawsze pogodna, uśmiechnięta, cierpliwie wytłumaczy każdemu każdy ruch. Uważa, że w tańcu liczy się pasja, talent to 2 procent,  a najważniejsza jest praca i chęci. Jeśli chcecie zacząć naukę baletu w swobodnej, serdecznej atmosferze to przyjdźcie na zajęcia Kamili. Prowadzi lekcje tańca z niebywałym wdziękiem. Jej naturalny talent pedagogiczny pomoże wam dokładnie zrozumieć technikę tańca klasycznego. Jeśli chcecie zobaczyć Kamilę w pracy na żywo – zapraszamy do obejrzenia reportażu z zajęć w naszym studio https://www.youtube.com/watch?v=pQW71J_HVK8

Balet od podstaw oraz Balet dla początkujących z Piotrem Piotrowskim

Jeśli podziwiacie precyzję ruchu w balecie to Piotr ze spokojem i determinacją pokaże i nauczy jak ją osiągnąć. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem umie sprawić, że świat tańca klasycznego stanie dla was otworem. Jednym z ważniejszych elementów baletu jest praca mięśni, które mają swoją “pamięć”. Odpowiednio ćwiczone zostaną wzmocnione już na zawsze. Warto więc ćwiczyć podstawy techniczne baletu, nawet jeśli nie zamierzamy wystąpić na scenie.

Balet od podstaw oraz Balet dla początkujących z Eduardem Bablidze

Zajęcia u Eduarda to spotkanie z wielką sztuką. Ten znakomity tancerz i choreograf uwielbia uczyć. Podczas zajęć zaraża pasją do tańca klasycznego, bo umie o nim opowiadać w niezwykły sposób. Z nieustającą fascynacją  tłumaczy poszczególne elementy nawet najprostszych ćwiczeń, jakby właśnie odkrywał nierozpoznany do tej pory pierwiastek. Taniec to jego życie, uwielbia scenę i uwielbia taniec, zatem czasem zajęcia przekształcają się w mały spektakl. Nieraz Eduard kończy zajęcia spontanicznym pokazem wirtuozerii w skokach i piruetach. To motywuje do pracy, bo któż nie chciałby dogonić mistrza?

Pozostałe techniki:

Taniec współczesny z Santi Bello

Na lekcjach u Santiego nie ma właściwie ruchu, którego nie da się wykonać. Ten świetny pedagog umie sięgnąć do wyobraźni swoich uczniów i spełnić ich taneczne marzenia. Jeśli szukacie dynamicznych zajęć tańca z pełnym energii nauczycielem, który wyciśnie z was siódme poty, to te lekcje są dla was. Czas spędzony z Santim to też doskonałą rozrywka, taki polepszacz humoru. Na co dzień jest choreografem w Teatrze Rampa, zatem bardzo dobrze wie, jak z małego piruetu zrobić wielki spektakl. A któż nie chciałby zasmakować choreografii rodem z wielkiej produkcji scenicznej?

Gosia Lubieniecka Jazz dance

Gracja, wdzięk, precyzja – to kwintesencja zajęć Gosi.  Sprawi, że wasze ruchy staną się jeszcze piękniejsze. Wieloletnia pedagożka niepostrzeżenie wplata w lekcje tańca harmonię, ale też solidną dawkę techniki. Tak, że poczujecie się spełnieni i solidnie zmęczeni.  Bo Gosia stawia na techniczne wyzwania. Zachęca do nauki figur nowych i trudnych. Skutecznie pomaga w osiągnięciu celu.

Ula Skośkiewicz Jazz dance

Tańczy od dziesiątego roku życia, uczy od szesnastego. Powiedzieć o niej wulkan energii to za mało. Kolorowa, ekspresyjna, urodzona pedagożka. Prowadzi zajęcia z nadzwyczajną pasją i oddaniem. Celem jej zajęć jest wspieranie tancerzy w poszukiwaniach ich ruchu, ich drogi. Uwielbia eksperymentować. Uważa, że rozwój techniki to tak naprawdę budowanie ekspresji tanecznej. Nie trzyma się więc sztywno przygotowanej choreografii. Taniec i ruch to sposób wyrażania siebie, Ula potrafi sprawić, że taniec was porwie i zapomnicie o wszystkim. Przynajmniej na chwilę. Jeśli szukacie więc nowych sfer w tańcu i jesteście gotowi na wyzwania, a czasami pokonywanie własnych ograniczeń ciała, zajęcia Uli są dla was.

Techniki wspierające rozwój tancerzy, ale nie tylko dla tancerzy:

Agnieszka Kamińska Barre Au Sol/Floor Barre® Technique

Rozciąganie, wykręcanie i wzmacnianie. Nie tylko w tańcu praca mięśni jest kluczowa. Ale dla tańca mocne, stabilne mięśnie to klucz do sukcesu. Jeśli więc waszym celem jest osiągnięcie doskonałej pozycji wysokich nóg, albo chcecie się przygotować do piruetów zajęcia Agnieszki są dla was. Pedagożka jest certyfikowanym nauczycielem Floor Barre® Technique. Więcej o tej metodzie znajdziecie na stronie Floor Barre® Agnieszka Kamińska jest jej certyfikowanym intsruktorem.

arre au sol to też oczywiście zajęcia dla wszystkich, którzy chcą  poprawić swoje samopoczucie, poczuć siłę swoich mięśni, ulżyć bólom pleców i karku oraz poczuć się lepiej w swoim ciele.

Caroline Topperman Pilates + Stretching

Praca wewnętrznych mięśni brzucha jest niezbędna w tańcu. Dzięki nim tancerze mają silne nogi i ciało. Głównym celem zajęć Caroline jest uruchomienie i wzmocnienie tych mięśni. Dla tancerzy to gwarancja prędkości i stabilności w tańcu, dla wszystkich cierpiących na bóle pleców, koniec z problemem. Zajęcia wyglądają bardzo statycznie, ale w powtarzalności i precyzyjnym ruchu tkwi tajemnica ćwiczenia mięśni wewnętrznych. Niejedna osoba jest zdziwiona, że po takim “leżeniu” ma zakwasy. Te ćwiczenia może wykonywać każdy bez względu na wiek i rozciągnięcie. Dają siłę w ciele, mocne mięśnie dna miednicy, rozwijają świadomość ciała. Więcej o zajęciach i prowadzącej http://wueste.pl/pl/pilates-i-stretching-nie-tylko-dla-tancerzy/ oraz na www.styleontheside.com